Zavarovalnica Maribor je prošle godine prikupila 251,9 milijuna eura premija, što je 7,5 posto više nego 2007. Isplaćeno je ukupno 190,9 milijuna eura odšteta a ostvareno je i 3,26 milijuna eura čiste dobiti, izjavio je predsjednik uprave Drago Cotar.
Zavarovalnica Maribor je prošle godine povećala tržišni udio za 0,07 postotna boda na 12,46 posto među svim osigurateljima, dok je prošle godine njen tržišni udio iznosio 13,37 posto.
2008 će u Zavarovalnici Maribor biti zapamćeno po katastrofalnim nevremenima koja su njihovim klijentima prouzročila 50 milijuna eura štete.
U Zavarovalnici Maribor za ovu godinu planiraju, da će uspjeti prikupiti 268,5 milijuna eura premija što ujedno predstavlja i 6,7-postotni rast.
Izvor: seebiz.eu